Strona główna
 | 
O nas
 | 
Zatrudnienie
 | 
Druki
 | 
Kontakt
 | 
Kursy językowe
 | 
Au Pair 

 

 
 
Au Pair
 

Opis obowiązków i charakteru pracy Au Pair.

   Kim jest Au Pair i jakie ma obowiązki?

Au Pair (opiekunka do dzieci) jest przeważnie młodą (17 - 27 lat) osobą z zagranicy, która pragnie udoskonalić znajomość języka i poznać kulturę Angli. Au Pair nie jest pracownikiem, ani pomocą domową, lecz traktowansa jest przez rodzinę goszczącą jak członek rodziny - starsza siostra. Opiekunka otrzymuje od rodziny zapraszającej zakwaterowanie (własny pokój), wyżywienie, oraz kieszonkowe w wysokości 50 funtów tygodniowo. W zamian pomagają przy lekkich pracach domowych i opiekują się dziećmi w wymiarze 25 godzin tygodniowo*. Rodzina zapraszająca zapewnia Au Pair czas wolny na naukę języka oraz często partycypuje w kosztach kursu. Większość wieczorów (oprócz dwóch) pozostaje do dyspozycji Au Pair. Każda opiekunka powinna mieć 2 dni wolne w tygodniu. Po każdych przepracowanych 26 tygodniach otrzymuje tygodniowy płatny urlop.

* Przez godziny pracy rozumie się czas, w którym opiekunka pozostaje do dyspozycji rodziny zapraszającej, nawet jeżeli dziecko w tym czasie śpi.

Jak długo trwa znalezienie rodziny?

Przeważnie od 2 do 6 tygodni. Istotne jest, by podanie było jak najlepsze, a dokumen-tacja najpełniejsza.

Jaki potrzebny jest zestaw dokumentów?

- Podanie w języku angielskim (formularz)
- 2 listy referencyjne
- Zaświadczenie o stanie zdrowia i rentgen klatki piersiowej
- 4 fotografie paszportowe
- Wyczerpujący list do rodziny zapraszającej
- 2 lub 3 zdjęcia kandydatek wraz z rodziną, zwierzętami w najbliższym otoczeniu
- Wykupiona karta ubezpieczeniowa
- Zaświadczenie o niekaralności

Czy można korzystać z telefonu?

Rachunki telefoniczne na terenie Anglii wyszczególniają bardzo precyzyjnie kiedy dokonano połączenia, z jakim numerem oraz ile połączenie kosztowało. Każdorazowe skorzystanie z telefonu musi być uzgodnione z rodziną zapraszającą.

Czy jest zapotrzebowanie na opiekunów chłopców?

Chłopcy bywają zatrudniani sporadycznie.

Inne informacje.

Koszt kursu języka angielskiego wynosi ok. 100 funtów za semestr (ok. 1 kieszonkowego). Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu przeważnie rano. Agencje preferują zatrudnianie osób niepalących.

   Od lutego 2003 uczestniczymy w organizowaniu wyjazdów do Anglii w programie Au Pair.

   Od 1990 roku prowadzimy kursy języków obcych. Wielu naszych słuchaczy pomyślnie zdało egzaminy Cambridge na poziomach od KET do CAE.

   W roku szkolnym 2003/2004 rozpoczynamy serię szkoleń językowych dla osób pragnących pogłębić kwalifikacje i opanować słownictwo niezbędne dla swojej grupy zawodowej.